יום שלישי, 12 בינואר 2010

האם ישראל ערוכה לתרחיש האימים הבא?

איראן עלולה להשתמש בפיצוץ גרעיני ביונוספירה, כדי להחזיר את ישראל זמנית למאה ה-19. או אז יכבשו אותה בקלות יחסית, כוחותיה הקונבנציונאליים.

אינני נמנה על חסידי משטר האפרטהייד הישראלי, ואינני נחשב לאוהד התרבות הוולגארית והבריונית השלטת שם, - אך כמובן, אינני רוצה לחזות בטבח עשרות או מאות אלפי ישראלים חפים-מפשע בידי כוחות ברבריים לא פחות... לכן, אני מפרסם מאמר זה.

האייטולה עלי חמינאי, מנהיגה הרישמי של איראן, - הוציא ב-9 באוגוסט 2005 פסק דין איסלמי (פתווה) שאסר על איראן לייצר, לאגור ולעשות שימוש בנשק גרעיני. הממסד הביטחוני החילוני של ישראל לא מתייחס ברצינות ראויה לפסקי-דין דתיים באיראן, ולכן הוא נערך למתקפה גרעינית 'רגילה' מצד איראן. אם קוראים בעיון את נוסח הודעת איראן על הפתווה, - ניתן להבין, שהשימוש במונח 'נשק גרעיני' מתכוון למתקן המיועד לטבוח מאות אלפי אנשים. ברור לחלוטין, ע"פ רוח פסק-הדין, שאין כל מניעה הלכתית איסלמית להשתמש בנשק גרעיני, שלא על מנת לבצע הרג המוני.

בשנים 1958-1962, ערכו ארה"ב ובריה"מ נסיונות בפיצוצים גרעיניים בגובה רב. בעגה המקצועית, פיצוצים אלו נקראו: HANE (High Attitude Nuclear Explosion). התוצאה של פיצוצים מסוג זה היא פולס אלקטרומגנטי רב-עוצמה הקרוי EMP (Electro Magnetic Pulse), והפצצה הגרעינית המשמשת להשגתו נקראת: בשם התמים: .HEMP device (High-attitude ElectroMagnetic Pulse).

הפולס האלקטרומגנטי שנוצר, הוא, למעשה, בעל 3 רכיבים:

  • הרכיב הראשון הוא הרכיב המשמעותי ביותר של הפולס האלקטרומגנטי. הוא נוצר כשקרינת גאמא מהפצצה משחררת אלקטרונים מהשכבות הגבוהות באטמוספירה, שנעים כלפי האדמה במהירות של כ- 270,000 ק"מ לשניה!!! כתוצאה מתנועת האלקטרונים, - נוצר פולס חשמלי רב-עוצמה הניצב לאדמה. אינטראקציה של זרם זה עם השדה המגנטי של כדור-הארץ, - יוצרת פולס אלקרומגנטי עצום אך קצר מאד בזמן (1 מיקרושניה) המכסה שטח רחב-ממדים. שטח הכיסוי הוא פונקציה של גובה הפיצוץ. ככל שהפיצוץ גבוה יותר – שטח הכיסוי גדול יותר. פצצה יחידה, המתפוצצת בגובה 480 ק"מ מעל-פני-האדמה יכולה לכסות את כל שטחה של ארצות-הברית !!! התוצאה היא מתחי-השראה אדירים על כל רכיב אלקטרוני בשטח הכיסוי. לא ברורה ההשפעה על הרכיבים האלקטרוניים כיום, אך ככל הנראה, - ככל שהרכיבים ממוזערים יותר – הם פגיעים יותר. רכיב זה של ה-EMP יגרום להרס נרחב של מחשבים ותשתיות תקשורת. כליאי הברק הרגילים אינם מסוגלים לטפל בו בשל מהירותו.
  • הרכיב השני דומה במכניזם שלו לפעולת ברק, ולכן הוא היה יכול להיות פחות משמעותי, לולא המרכיב שהקדים אותו והרס חלק מכליאי הברק.
  • הרכיב השלישי הוא אות מגנטו-הידרו-דינמי ( MHD ) דומה בהתנהגותו לסופה מגנטית הנוצרת עקב התפרצויות חריפות על השמש. אות זה נוצר כתוצאה מהשינוי הזמני בשדה המגנטי של כדור-הארץ עקב הפצצה, ועקב החזרה מהמצב החדש למצב הנורמלי. משך האירוע הוא של שניות עד דקות. רכיב זה יכול לגרום תקלות לקווי מתח ארוכים, ולטרנספורמטורים שלהם. בעבר, כשהשימוש בתקשורת HF היה מקובל, - רכיב זה היה יכול לגרום הפרעות קשות בתקשורת במשך שבועות לאחר האירוע. כיום, התקשורת חסינה בעיקרה לסופות מגנטיות.

בשנת 2006 ניסתה איראן מספר טילי שיהאב 3 המסוגלים לשאת ראש נפץ גרעיני (ראה עמ' 20 בדו"ח לקונגרס האמריקאי). ככתוב בדו"ח, כל הטילים פוצצו בגובה רב, במהלך מעופם, והשלטונות האיראניים דיווחו על הצלחה מלאה. האם זה אומר שהם מתכננים להשתמש בפצצת האטום אותה ישיגו כדי ליצור EMP?...

נסו לתאר לעצמכם, את צבאות ישראל ואיראן מתמודדים ללא יכולת תקשורת אלקטרונית, ללא מחשבים, מטוסים, טילים מתוחכמים, כלי-רכב ממונעים בהצתה אלקטרונית, ושאר כלי-לחימה המבוססים על רכיבים אלקטרוניים (IC). נסו לתאר את ישראל, ללא הגנה אלקטרונית על גבולותיה... למי יהיה יתרון במצב זה?, - האם ישראל מוכנה לתסריט כזה?, - האם יש סיכוי במצב כזה להישרדותה של ישראל? האם המוחות הקודחים באיראן לא חשבו על אופציה זו?...חישבו על זה...

דו"ח מיוחד שהוגש לקונגרס ב-2008 ושהוקדש לניתוח פגיעותה של ארצות-הברית, - ניתן לקריאה כאן: CRS Report for Congress. בנוסף, מאמר שהתפרסם ב-2005 טען שאיראן רוצה להיות מסוגלת ליצור EMP. ניסויי הפיצוץ של טילי השיהאב-3 בגובה רב בשנת 2006, מאשרים כנראה את נכונות התחזית של המאמר.

(המאמר הופיע ב- www.scoop.co.il וב- www.youpost.co.il)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה